czwartek, 1 września 2011

Możliwości zastąpienia konwencjonalnych źródeł energii.

Potrzeb było wiele i jest ich coraz więcej. Potrzeba się jakoś ogrzać kiedy jest zimno. Potrzeba środek transportu napędzany jakąś energią (pomińmy konie , wielbłądy itp.)żeby  szybko załatwić  wiele spraw. Potrzeba światło kiedy jest ciemno. Przykładów można by mnożyć setkami. Do dziś powszechnie używane przez nas energie są głównie w postaci prądu elektrycznego, gazu (ziemnym, propan-butan) i paliwach (olej napędowy, benzyna).

Prąd elektryczny można wytworzyć na wiele sposobów. Na przykład elektrownie wodne, wiatrowe, spalinowe, jądrowe napędzają generatory prądu elektrycznego. Podsumowując w dużym skrócie obecną sytuację okazuje się że w przeważającej ilości korzystamy z trujących elektrowni węglowych i niebezpiecznych elektrowni jądrowych. Istniejące elektrownie  ekologiczne ( wodne, wiatrowe, solarne) to kropla w morzu potrzeb. Koszty utrzymania elektrowni i podatki od energii wciąż rosną. Poza tym zużycie energii w każdym domu czy gospodarstwie rośnie z roku na rok. Automatycznie rachunki coraz bardziej obciążają nasze ubogie kieszenie. Dlatego wielu z nas chciałoby mieć tani (o ile nie darmowy)  prąd czy gaz.
Dlatego potrzeba wdrażać nowe źródła energii alternatywnych. Czy możemy się spodziewać spadku cen za energię i paliwa ? Raczej nie. Czy istnieje więc możliwość jakiegokolwiek zaoszczędzenia ? TAK ! Jest dwie możliwości. Albo drastycznie obniżymy zużycie energii albo znajdziemy tańsze źródło.
Pierwsza polega zazwyczaj np. na wymianie oświetlenia na LEDowe (prawie 2 razy sprawniejsze od świetlówek), wyłączanie urządzeń całkowicie (nawet tych posiadających tryb standby) kiedy nie są używane.
Wymiana starego sprzętu AGD nowy w klasie oszczędności A lub AA. Wymiana sprzętu RTV i komputera (np. przeciętny komputer stacjonarny z monitorem zużywa średnio 250-350 W podczas gdy laptop tylko 40-70 W). W sumie można zmniejszyć ilość zużywanej energii nawet 2-3 krotnie !
Drugi sposób jest trudniejszy w realizacji ale jego efekty dużo lepsze. Musimy sobie kupić lub zrobić mini elektrownie. Mamy do wyboru promienie słoneczne, wiatr, poruszającą się wodę, naturalne ciepło Ziemi (np. źródła geotermalne), czy wynalazki niekonwencjonalne np. prosty wynalazek Tesli pozyskujący enerię z promieniowania kosmicznego (Radiant Energy) lub ogniwo beta-woltaiczne bazujące na rezonansie (nie wymieniam więcej przykładów bo samych patentów na tego typu urządzenia jest kilka tysięcy). Jedno jest pewne ludzie mają ogromne możliwości jeśli chodzi o produkcję czystej ekologicznie i taniej energii ale rządy wielu krajów odrzucają inne źródła energii "bo chodzi o pieniądze". Dlatego tylko my sami możemy zadbać o swój los (swoje rachunki i ekologię). Jeśli jesteśmy zdolni to możemy sami sobie zrobić małą elektrownie wiatrową niskimi kosztami. Jest wiele filmików na YouTube pokazujących krok po kroku jak np. przerobić alternator samochodowy na wysokowydajny generator prądu używając magnesy neodymowe. Jak to wiadomo jeśli czegoś nie ma w internecie to nie istnieje. Dlatego zamiast opisywać co,jak i gdzie, podam tylko listę haseł dzięki którym otworzy się przed tobą może możliwości. Będą po angielsku ponieważ na polskich stronach w dalszym ciągu są braki.: wind energy, solar cell, hydro power, grawitational engine, free energy, panacea , rexresearch, Edwin Gray, Lee Tseung theory, JLN Labs, green optimistic, John Searl, homopolar motor, MEG, Tesla standing wawes, electrostatic resonance, Meyer Mace, TPU, hiper frequency theory, PROTELF, Newman motor, Stan Meyer, Dr Aspden, Joe cell, autothermia  czy też coś dla profesjonalistów:
http://www.filefactory.com/file/b06164e/n/Magazine.zip

 
Ten artykuł nie przedstawia wszystkich możliwości produkcji energii. Ale kierując się powyższymi hasłami można znaleźć wiele profesjonalnych artykółów napisanych przez wybitnych naukowców z całego świata, którzy opierają się na własnych doświadczeniach i na najnowszych teoriach fizycznych. Polecam!

7 komentarzy:

  1. Bardzo inspirujący artykuł. Pozdrawiam !

    OdpowiedzUsuń
  2. Akurat nad takimi kwestiami się za bardzo nie zastanawiałem i jestem zdania, że jeszcze trochę czasu potrwa zanim nadejdą duże zmiany w energetyce. Ja jako użytkownik sporej ilości gazu w firmie chciałem przede wszystkim obniżyć swoje rachunki. Zdecydowałem się na ofertę od https://poprostuenergia.pl/gaz-dla-firmy/ i jak najbardziej teraz płacę mniej.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ciekawie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  4. Ja mam od pewnego czasu u siebie niezawodną instalację fotowoltaiczną z której jestem bardzo zadowolony,. Tym bardziej, że firma http://inovativ.pl/ wykazała się fachowością i montaż oraz instalacja przebiegła bardzo szybko oraz bez problemów. Jestem zdania, że jak najbardziej warto jest używać takich rozwiązań.

    OdpowiedzUsuń
  5. Jak najbardziej sam prąd przecież nam jest bardzo potrzebny i ja również jestem zdania, ze wszelkie prace z nim związane najlepiej niech wykonują fachowcy. W każdym razie ja bardzo chętnie zwracam się do elektryka http://elektryk.i-lodz.pl/ aby właśnie coś przyjechał naprawił.

    OdpowiedzUsuń
  6. Znalezienie odpowiedniego kominiarza może być trudne, ale https://kominiarz.warszawa.pl/ oferuje profesjonalne i niezawodne usługi kominiarskie. Kominiarz jest niezbędny do utrzymania bezpieczeństwa domu, a regularne czyszczenie i konserwacja komina pomagają zapobiegać pożarom i poprawiają wydajność ogrzewania.

    OdpowiedzUsuń
  7. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz drobnej naprawy, czy kompleksowej instalacji elektrycznej, warto zwrócić uwagę na ofertę dostępną na http://wzu-energpol.pl/. Elektrycy oferują pełen zakres usług, które są wykonywane z najwyższą starannością i zgodnie z aktualnymi standardami. Ich doświadczenie oraz nowoczesne narzędzia pozwalają na szybkie i efektywne realizowanie zleceń. Klienci mogą liczyć na rzetelne doradztwo oraz konkurencyjne ceny, co czyni ofertę wyjątkowo atrakcyjną. Dzięki temu, każda instalacja elektryczna będzie bezpieczna i niezawodna przez długie lata.

    OdpowiedzUsuń